רצפת פרקט – עושה את כל ההבדל !

רצפת פרקט הפכה לסוג ריצוף פופולארי מאוד בשנים האחרונות, וכיום רצפת פרקט תופסת חלק שוק גדול מאוד בכל מה שקשור לריצוף.

כמעט כל אדם המבקש לקנות בית חדש, לשפץ ולשדרג את מראה הבית, רצפת פרקט עולה כאופציה העדיפה להחלפת הריצוף הקרמי הרגיל והמוכר.

מדוע רצפת פרקט עדיפה על סוג ריצוף אחר ?

 עץ מאז ומעולם הוערך כחומר גלם טבעי, הן בגלל התכונות שלו של חוזק ועמידות, והן בגלל האופי החם והתוסס של העץ. כמשאב המצוי בטבע באופן מתחדש, לעץ קיים איזון פנימי במחזור החיים שלו. בשנים האחרונות, לאור עלייתם של הארגונים הירוקים למען מודעות הסביבה, דובר רבות בגנות רצפת הפרקט, עקב השימוש המאסיבי בעצים לצרכי הבית בכלל ולריצוף בפרט.

רצפת פרקט - פרקט עץ אלון
רצפת פרקט – פרקט עץ אלון

רצפת פרקט – ידידותית לסביבה ולבית

עובדה חשובה, שלא הרבה יודעים היא, ש 85% מהעץ המשמש לרצפת פרקט מגיע מיערות מורשים, אשר מנוהלים ומפוקחים באופן שוטף. היערות הללו ניטעים מחדש, לטובת דור ההמשך, מיד לאחר גדיעת כל עץ ועץ.

רצפת פרקט ידידותית לסביבה גם בסוף מחזור החיים שלה. קל להיפטר מרצפת פרקט והיא ניתנת למחזור באופן מלא, או לחלופין ניתן להשתמש בקורות רצפת הפרקט להפקת אנרגיה.

שימוש ברצפת פרקט בבית טוב גם עבור בעלי האלרגיות השונות, שיכולים לנשום אוויר נקי. שכן אבק, חיידקים ובקטריות שונות, לא יכולים לשרוד או להתרבות על רצפת פרקט. ונקודה חשובה לא פחות, שימוש בכיסוי רצפה טבעי של פרקט עץ יוצר אקלים פנימי בריא יותר בתוך הבית, מפני שרצפת פרקט סופגת חום ולחות ופולטת אותם שוב לסביבה במחזור רציף.

רצפת פרקט מביאה נוחות לבית, קל לנקות אותה, היא ניתנת לחידוש ושיפוץ, דבר שלא ניתן לומר על סוגים אחרים של ריצוף. כדי לחדש את רצפת הפרקט שלכם, כל שעליכם לעשות הוא להזמין בעל מקצוע, שילטש על ידי מלטשת מיוחדת את רצפת הפרקט שלכם. מלאכה שעלותה זולה יחסית, ובתוך כמה שעות תקבלו רצפת פרקט חדשה.

רצפת פרקט – אינספור אפשרויות עיצוב

בנוסף, רצפת פרקט מעניקה אינספור אפשרויות עיצוב, בהן כל אחד יכול להדגיש את הסגנון האישי שלו. ברוב מדינות אירופה למשל, ראשית מתקינים את הרצפה, ורק לאחר מכן בוחרים את הרהיטים, המותאמים לרצפה. כיום ישנו מגוון עצום של צרופים אפשריים, המאפשרים למשפחה הבונה או המשפצת לבחור רצפת פרקט אשר תתאים באופן מושלם לסגנון החיים

חשוב להקפיד ולהתאים את סוג הפרקט לחדר בו הוא יותקן. פרקט שמתאים לחדר השינה, לאוו דווקא יתאים לחדר המגורים, שבו התנועה היא רבה יותר. רצפת פרקט עץ היא חומר טבעי, וככזו היא משתלבת באנרגיה של הבית. לכן מומלץ לערוך בדיקה לגבי סוגי הפרקטים, מאלו עצים הם עשויים, מה התכונות שלהם, ולאחר מכן להחליט על סוג העץ שמתאים לסגנון הייחודי שלכם.

תגובה

התגובות לפוסט זה סגורות.