רצפת פרקט בעיצוב מעניין – "פיש בון"

רצפת פרקט היא פריט עיצובי לכל דבר ועניין, וככזאת, ניתנת לנו האפשרות ליצור רצפה מעניינת, על ידי הנחת הלוחות במגוון דוגמאות ססגוניות ומעניינות.

הדרך הנפוצה והמוכרת להנחת לוחות הפרקט על הרצפה היא בפסים ארוכים, בכיוון אחיד ומונוטוני. אך יש באפשרותנו לבחור צורות הנחה שונות, שלא יראו כמסדר חד גוני של שורות ישרות ויתנו לנו רצפת פרקט מעניינת ומיוחדת יותר.

במדינות אירופה למשל, קיים שימוש בעיצובים שונים של הנחת לוחות הפרקט, אופנה שנמשכת כבר שנים רבות. השימוש ברצפת פרקט קיים מזה מאות שנים במדינות אירופה, ומשמש בכל בית ובית. בעקבות כך התפתחה לה שפה עיצובית מיוחדת, אשר מאפשרת לבחור סוג עיצוב מסוים עבור הפרקט

רצפת פרקט בדגם "פיש בון"

דגם ה"פיש בון" (אידרת דג), הוא אחד הדגמים המעוצבים, הנפוצים והאהובים. עיצוב ה"פיש בון" שונה משיטת ההנחה החד-כיוונית של לוחות העץ, ומונח באופן שונה. אופן ההנחה של הלוחות מתבצע בשני כיוונים שונים. שיטת הנחה זו מאפשרת להציב את הלוחות ב- 90 מעלות זה כלפי זה, בצורה היוצרת "זיג-זג". הנחת לוחות הפרקט באופן זה נותנת מראה אלכסוני מיוחד, אשר מזכיר את עמוד השדרה של הדג, מכאן בה הדימוי של אדרת הדג והשם "fish bone".

הנחת לוחות הפרקט בדגם ה"פיש בון" מעניק רצפת פרקט בדוגמאות ונותן מידה רבה של מרחב פעולה למעצבים ואדריכלים, לשם יצירת רצפה מעוטרת, ייחודית, עם אמירה עיצובית חזקה ויוצרת אווירה של זרימה בחדר. הדגמים המשורטטים המובנים ברצפה, תורמים לחינניות מראה בחדרים ומקנים לבית מימד של יוקרה –  כיוון שהשימוש בדגם ה"פיש בון" מעניק רצפה מעוצבת בסטנדרטים גבוהים.

יתרונות עיצוביים שמעניקה רצפת פרקט בדגם ה"פיש בון".

הרחבת טווח דגמי העיצוב

יצירת רצפה מעוטרת

ישנה אפשרות לשלב בין צבעים וגוונים שונים – רצפת פרקט בדגם "פיש בון" נראית יפה גם בשילוב לוחות בגוונים שונים, המעשירים עוד יותר את אפשרויות העיצוב.

לכן, אם אתם אוהבים עיצובים שונים ומיוחדים, ומחפשים לחרוג מהעיצוב הסטנדרטי, התקנת רצפת פרקט בשיטת ה"פיש בון" תתאים לכם.

תוכלו גם לבצע סקירה ולבדוק אפשרויות נוספות לעיצוב רצפת הפרקט שלכם, יכול להיות שתתחברו לעיצוב שונה. בכל מקרה, רצוי מאוד לוודא עם איש המקצוע האם הוא מיומן בהתקנה מסוג זה, כיוון שרוב המתקינים בארץ מומחים בהנחת הלוחות בכיוון אחיד – הסגנון הנפוץ והמקובל בארץ ולא הרבה מתקינים בשיטת ה"פיש בון" או כל שיטת עיצוב אחרת.

גם אם רכשתם פרקט למינציה במחיר זול, אין זה אומר שהרצפה שלכם תראה זולה ולא איכותית. השקיעו קצת יותר כסף בהתקנת הפרקט, וכך תקבלו מראה מעוצב, יוקרתי ומעניין, שבהחלט לא רואים בכל מקום.

התקנת פרקט בסגנון ה"פיש בון" חייבת להיעשות בהדבקה לרצפה על ידי שימוש בדבק פרקטים, מאחר ובעיצוב זה ישנה חשיבות יתרה ליציבות לוחות הפרקט על פני משטח הבסיס.