פרקט עץ בחדר טיפולים

רצפת פרקט בכל הבית – האם זה רצוי בכלל

רצפת פרקט היא פיתרון זול ונוח לריצוף כל הבית. אך האם מדובר ברצון פרקטי, לרצף את כל הבית בפרקט ? ידוע שיש מקומות שבהם מומלץ יותר, וכאלו שמומלץ פחות, וכמובן חדרים שלא כדאי בכלל לרצף בפרקט כמו חדרי אמבט או במטבח.

כיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית, בכל מה שקשור לריצוף פרקט, כל אחד יכול להגשים את החלום ולעשות רצפת פרקט בבית, להעניק לבית מראה יוקרתי, קלאסי ונקי. בגלל הביקוש הגדל, ניתן למצוא כיום פרקטים מסוגים שונים, במגוון רחב של צבעים ומחירי פרקטים נוחים יחסית. מרגע שבחרתם את הפרקט המתאים לכם, תוך שעות ספורות, מראה הבית משתנה מקצה לקצה והכל בזכות רצפת פרקט.

רצפת פרקט שונה מריצוף קרמי ויש להתייחס אליה ביתר עדינות, עקב העובדה שמדובר בחומר אורגני. לכן, כשבאים להתקין רצפת פרקט בכל הבית, יש מקומות מסויימים שמועדים לפורענות וכדאי לשים לב אליהם.

פרקט בחדרי השינה

חדרי שינה הם המקום האידיאלי להתקנת  רצפת פרקט. את הפרקט בדרך כלל מניחים על שכבת ספוג, כך יוצרים שכבת בידוד, בנוסף לבידוד שמעניק הפרקט עצמו. כך יוצרים רצפה יפה שמשרה אווירה חמימה ורומנטית בחדר ההורים, ורצפה חמימה בעלת בידוד מצויין לחדר הילדים, שיכולים לשחק על הרצפה החמימה ולהלך יחפים ללא חשש גם בחורף.

פרקט לסלון/ חדר המגורים

רוב הפעילות המשפחתית בערב נעשית בחדר זה. נחמד וגם נעים  שיש רצפת פרקט שעוטפת את חברי הבית, ומשרה אווירה חמימה ומזמינה. המראה הקלאסי והאפקט המרשים שנוצרים מיד עם הכניסה לבית, גורמים לנו הנאה וסיפוק. כדי לשמור על הפרקט, בחדרים שבהם ישנה פעילות רבה יותר, יש להקפיד על כמה כללים בסיסיים פשוטים ביותר. רצוי לא לאכול בסלון, במידה ונשפך משהו יש לנגב מיד עם מטלית לחה. להשתדל לא לגרור רהיטים כבדים על הרצפה ולהשתמש בספוגיות מיוחדות שמתלבשות על רגלי הרהיטים.

פרקט למטבח

מטבח הוא מקום בעייתי מבחינת הפרקט. רצפת המטבח בדרך כלל חשופה ללכלוך ולכתמים שנוצרים מטיגון, אוכל, מים וכו'. רצוי לבחור בפרקט ברמת שחיקה גבוהה יותר (AC5) ולהקפיד לנגב מיד עם מטלית לחה וחומר מיוחד לרצפות פרקט. בכל מקרה במטבח רצוי להתקין פרקט למינציה, שהוא פחות פגיע מהבחינה הזו. פרקט טבעי ידרוש חידוש תקופתי לעיתים קרובות יותר.

פרקט לאמבטיה

שימוש בפרקט לחדר האמבטיה ייתן לכם חדר אמבטיה מהאגדות. פרקט בחדר הרחצה מעניק מראה ייחודי, מזמין ומרגיע במקום שהכי חשוב לנו להרגע בו. חדר אמבטיה הוא לא מקום ידידותי במיוחד לפרקט, בגלל הרטיבות והלחות שבדרך כלל מצויים בחדר זה, תנאים שבדרך כלל גורמים לפרקט להתנפח. לכן המציאו פטנט מיוחד – פרקט פולימרי – פרקט מיוחד עבור כל המקומות הרטובים. מדובר בפרקט מפלסטיק, אך הודות לתהליך הייצור המיוחד שלו, הוא נראה כפרקט עץ לכל דבר. זהו פרקט שלא מתנפח במגע עם מים והוא נוצר במיוחד לאמבטיה ולחדרים רטובים. מחירו של פרקט זה יקר יחסית לשאר הפרקטים, אך כדאי להשקיע בשטח הקטן יחסית בחדר האמבטיה, ולקבל חדר אמבטיה משודרג שבהחלט לא תראו בכל מקום.

בהצלחה !