פרקט מבריק לבית

פרקט עץ – מראה מט או מבריק ?

פרקט עץ הוא סוג ריצוף מאוד ייחודי. לפרקט עץ יש את האמירה העיצובית שלו, המראה שלו מרשים מאוד ויוקרתי, המגע שלו נעים וחמים ובכל כניסה לבית, הוא יוצר אפקט ראשוני מאוד חזק.

מראה פרקט עץ, העמידות והחוזק שלו, נקבעים על ידי סוג הגימור שמבוצע על הפרקט.

פרקט עץ יכול להיות בצבע מט או מבריק וגם זה נקבע על ידי סוג הגימור.

פרקט עץ בברק טבעי
פרקט עץ בברק טבעי

מה כל אלו אומרים על הפרקט עצמו ?

פרקט עץ מט

פרקט עץ בגון מט מצופה בשכבת שרף אקרילי, כדי להעניק שימור ברמה גבוהה, בנוסף נמרחת שכבת לכה. הציפוי של פרקט עץ בשרפים אקריליים, הופכים את פני הפרקט לחזקים ועמידים בפני שחיקה, שריטות וכתמים. פרקט עץ מט מומלץ לכל מי שמחפש רצפת פרקט קשה במיוחד, וקלה לתחזוקה.

הטיפול בריצוף פרקט עץ מט יהיה בדרך כלל ניקוי יבש עם מטאטא או שואב אבק, וסמרטוט לח לניגוב קל.

פרקט עץ בברק טבעי

פרקט עץ בברק טבעי נמרח בשמן חמניות או שמן גדילן ושעווה. מדובר בשעווה מסוג קשה במיוחד, שיוצרת שכבת מגן חזקה במיוחד ומעניקה ברק מט ללוחות הפרקט. שמן החמניות ושמן הגדילן נספגים בשכבות העליונות של לוחות הפרקט, ומדגישים את היופי הטבעי שלו. פרקט עץ שקיבל גימור מסוג זה מומלץ עבור כל מי שמחפש את הפשרה בין המראה הטבעי והטיפול הקל. טיפול בפרקט עץ בברק טבעי יהיה ניקוי עם מטאטא או שואב אבק והעברת סמרטוט לח. מפני שמדובר בפרקט עץ שעבר גימור על ידי שימוש בשמן ושעווה והוא בעל ברק קל מאוד, חידוש הפרקט יעשה רק לאחר בלאי כבד, על ידי ליטוש ושימון מחדש. להוסיף לבית פרקט חדש יכול לרענן את מראה הבית כמו ניקיון שטיחים מלוכלכים

פרקט עץ מבריק בגימור שמן טבעי

הגימור בפרקט עץ לקבלת מראה מבריק נעשה על ידי מוצרים המבוססים על חומרי גלם טבעיים, כגון שמן פשתה ומרכיבים מינרליים. שימוש בשמן הפשתה מעניק טיפול איכותי ומעמיק ללוחות הפרקט. השמן חודר עמוק לתוך נקבוביות העץ, ומגן על רצפת הפרקט מלכלוך והתייבשות. בניגוד לשיטות הגימור האחרות, שימוש בחומרים טבעיים כגון שמן הפשתה ומרכיבים מינרליים נוספים, איננו אוטם את נקבוביות העץ. העץ יכול לנשום, ושומר על המראה וההרגשה הטבעיים. פרקט זה מצויין עבור כל מי שמחפש רצפת פרקט בעלת מראה מאוד טבעי ואקספרסיבי. מלבד הטיפול הרגיל המעניקים לפרקט עץ, בפרקט זה רצוי להעביר בנוסף מטלית לחה עם סבון מיוחד לרצפות פרקט. מומלץ ללטש את הרצפה עם ציוד מיוחד לחידוש פרקטים (נמצא בד"כ אצל רוב בעלי המקצוע) אחת לכמה שנים, על מנת לשמור על המיוחד וה"הבעתי" של הרצפה.

ריצוף פרקט עץ אמנם דורש תחזוקה וטיפול מיוחדים ומידה של זהירות, אך התמורה שמקבלים מתגמדת לעומת ההשקעה הנדרשת.