פרקט למינציה – מה זה בכלל ?

רובנו מעוניינים להעניק לבית מראה ייחודי ומרשים, רובנו גם יודעים שבחירה לרצף את הבית בפרקט תשיג מטרה זו. פרקט עץ ללא ספק בעל המראה המרשים והיוקרתי ביותר מבין כל סוגי הפרקטים, אך דווקא פרקט למינציה הוא הפופולארי ביותר.

אכן כן, סוג הפרקט הנמכר ביותר כיום בשוק הוא פרקט למינציה. הודות למחירו האטרקטיבי ומראהו כשל פרקט עץ טבעי, הרבה אנשים מעדיפים פרקט למינציה על פני הפרקטים התלת שיכבתיים והגושניים. בחירה בפרקט למינציה היא בחירה פרקטית ושימושית, עבור כל אלו המחפשים רצפה נוחה ועמידה, שתוכל להחזיק מעמד שנים רבות ללא צורך בטיפול מיוחד. היתרונות של פרקט למינציה הם מחיר נמוך, דרישות תחזוקה פשוטות, ואפשרות לבחור מבין מגוון גדול של צבעים וגוונים. בנוסף, הרכב פרקט למינציה גורם לו להיות עמיד ללכלוך,כתמים, מכות ושריטות.

אז מה זה פרקט למינציה ?

פרקט למינציה הוא בעצם פרקט סינטטי, העשוי מחומר פולימרי דמוי עץ, כאשר פני השטח שלו מחקים טקסטורה של עץ טבעי. בתהליך הייצור של הפרקט מדביקים עץ דחוס, על לוח מייצב. למרות שמדובר בפרקט סינטטי, שאיכותו נחשבת נמוכה יחסית, עדיין יש לו מראה מכובד ומרשים. הודות לפופולאריות הרבה של פרקט למינציה ולשיפורים טכנולוגיים בתחום ריצוף הפרקט, איכותו של פרקט הלמינציה עלתה לאין שיעור, אך עדיין ניתן להשיג אותו במחירים זולים מאוד.

איזה סוגי פרקט למינציה קיימים בשוק ?

בשוק קיימים כמה סוגים של פרקט למינציה, שנבדלים ביניהם ברמת השחיקה, עובי הפרקט, והדגם העיצובי. ככל שרמת השחיקה גבוהה יותר ועובי הפרקט עבה יותר, כך גם הפרקט יהיה עמיד יותר ויחזיק מעמד לשנים רבות יותר.

פרקט למינציה בייסיק

פרקט למינציה בייסיק הוא פרקט בעל רמת שחיקה של AC3. זוהי רמת שחיקה נמוכה יחסית, שלא מתאימה לחדר שמתבצעת בו פעילות רבה. את פרקט למינציה מסוג בייסיק ניתן להשיג בעוביים של בין 6-8 מ"מ. מראה הפרקט הוא פשוט, אינו משדר יוקרה ופאר, אך מתאים למי שמחפש פרקט זול, נוח לתחזוקה ועמיד.

פרקט למינציה קלאסיק

פרקט למינציה קלאסיק הוא בעל מראה קלאסי ומרשים. הוא קיים ברמות שחיקה של AC3 ו- AC4  ועוביו נע בין 7-8 מ"מ. פרקט למינציה קלאסיק מתאים לכל מי שלא רוצה להשקיע סכומי כסף גדולים בריצוף, אך עדיין מחפשים פרקט איכותי, שיהיה לו מראה מרשים שלא דורש תחזוקה רבה.

פרקט למינציה פרימיום

פרקט למינציה פרימיום הוא פרקט איכותי, בעל מראה יוקרתי כשל פרקט עץ טבעי. מגיע ברמות שחיקה AC4-5 ועובי נע בין 8-12 מ"מ. אריחי פרקט למינציה פרימיום הם בעלי מראה דקורטיבי כולל פיתולים כשל עץ טבעי. פרקט הפרימיום מיועד לכל מי שרוצה ליצור אווירה של יוקרה ועיצוב מרשים בעלות נמוכה יחסית.

את כל שלושת סוגי פרקט הלמינציה ניתן למצוא בקשת רחבה מאוד של צבעים, מפרקט לבן עד פרקט בצבע דובדבן. כדי שלא להתבלבל מהמגוון העצום, רצוי קודם להחליט עבור איזה חדר מיועד הפרקט ואיזה סוג אווירה אתם רוצים ליצור בחדר.