בניית פרגולות עץ

פרגולות עץ – סוגים, יתרונות וחסרונות

לשבת בחוץ, בגינה, זה תמיד נחמד, אבל תחת פרגולת עץ, זה נחמד כפליים. פרגולות עץ מאפשרות לנו להנות מהישיבה בחוץ ובד בבד מגינות עלינו מפני השמש בקיץ או מפני הגשם בחורף.

מלבד השימוש המעשי, פרגולות עץ משנות את מראה הגינה והופכות את פינת הישיבה בגינה למזמינה יותר ומיוחדת יותר.

 פרגולות עץ הן הפופולאריות ביותר, מפני שמחירן זול יחסית ובנוסף עץ הוא חומר גמיש ונוח לעבודה, כך שניתן לעצב אותו בהתאם לצרכים שלכם ולהתאים את העיצוב לבית. בנוסף, פרגולות עץ משתלבות בגינה בצורה טבעית יותר ומעניקות לה מראה יוקרתי ומזמין.

במידה והחלטתם לבנות פרגולה, ישנם כמה סוגים שונים של פרגולות, שמעוצבות באופן שונה, לכן כדאי שתכירו:

פרגולות עץ תלויות

 אלו הפרגולות המסובכות ביותר לתכנון, ולכן גם יקרות יותר. פרגולות עץ תלויות נתמכות אך ורק על ידי כבל ברזל שמקובע לקיר, לכן אינן מתאימות לכל מקום. בבניית פרגולה כזו, נדרש היתר של מהנדס מורשה. בפרגולה תלויה יבחרו אלו שרוצים לחסוך את המקום של שתופסים העמודים התומכים וכך לפנות יותר מקום תחת הפרגולה.

פרגולת עץ רב שכבתי

פרגולה זו מתאימה לכל אלו המעדיפים מראה נקי יותר. שלבי הפרגולה עשויים בגימור עדין ונקי יותר. בפרגולת עץ רב שכבתי מדביקים שכבות דקות של עץ, דבר המאפשר עיצוב גמיש יותר ומותאם אישית. הגמישות של הקורות מאפשרת לבנות פרגולות ייחודיות יותר כגון פרגולת קשתות. כמו כן פרגולת עץ רב שכבתי חזקה ועמידה יותר מעץ רגיל. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שהעלות של בניית פרגולה מעץ רב שכבתי היא מעט יקרה יותר וכן בעלת מסה גדולה יותר, לכן לא תתאים לכל מקום.

פרגולת עמודי עץ גושני

 עמודי עץ גושני זהו שם כללי שניתן לקורות עץ גדולות שעשויות בדרך כלל מעץ אלון, קליר, עץ גושני לבן ועוד. פרגולת עמודי עץ גושני מאופיינת במראה מאסיבי, שנעשה על ידי חיתוך גס של קורות העץ ומתאימה מאוד לאלו האוהבים את המראה הכפרי. פרגולות בצפון הארץ הן בדרך כלל פרגולות עץ גושני, שכן המראה הכפרי הולם את האווירה בצפון הארץ. למרות המראה המאסיבי, לא תמיד אלו הפרגולות החזקות ביותר. הסדקים בקורות, שהם חלק מהטקסטורה שמאפיינת את עמודי העץ הגושני, עלולים לעיתים לפגום במידת החוזק של העץ.

פרגולת עץ פיני רגיל

מה שמייחד פרגולה זו היא המראה שלה, שמשתלב עם הנוף בצורה טבעית יותר ולא בולט לעין על פני הנוף הכללי של הבית. העץ הפיני הוא בעל צבע אדמדם ומרקם לא אחיד ושייך לקבוצת העצים הרכים. זוהי הפרגולה הזולה ביותר מבין סוגי הפרגולות.

פרגולת עץ היא פיתרון נוח ונעים לעין ומתאימה באופן מושלם לגינה, לכניסה לבית, למרפסת או בכל מקום אחר. בניית פרגולה היא עבודה שכדאי שתעשה על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום, וכך תוכלו להבטיח לעצמכם פרגולה מעוצבת על פי טעמכם האישי וכן הנאה לאורך שנים.

תחליטו מה מתאים לכם, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת התקציב, ותהנו מהגינה המשודרגת שלכם.