פרגולות עץ – לשדרוג מראה הבית והחיים בכלל

כשמנסים לתרגם את התגלמות החלום הישראלי, מיד עולה בפנינו התמונה הבאה: בית צמוד קרקע, מדשאה ירוקה  ומטופחת ובתוכה ממוקם משטח דק מעץ, שעליו מתנוססת פרגולה מפוארת.

בנוסף לתפקיד הפונקציונאלי שהיא ממלאת- הגנה מפני השמש בקיץ ומפני הגשם בחורף,  פרגולות עץ יוצרות פינת חמד נעימה ומחבקת, שכיף לילדים לשחק תחתיה ולנו המבוגרים נוח ונחמד לשבת תחתיה ולהשקיף עליהם. פרגולות עץ בעצם יוצרות לנו סלון גינה.

פרגולות עץ בעלות גג רעפים הן הפרגולות המועדפות על הישראלים. בנוסף, לאחרונה מרבים להשתמש בפרגולות עץ שעליהן פורסים מחצלות זרדים, כגון אלו המשמשים לגידור. כדי לנצל פרגולה מסוג זה גם בימי הגשם, ניתן למקם יריעות פלסטיק תחת מחצלת הזרדים.

פרגולות עץ – סוגי עצים עדיפים לשימוש בארץ

תנאי מזג האוויר בארץ אינם מיטיבים עם מבני עץ. השמש חמה מידי בקיץ מצד אחד והגשם מצד שני מאתגרים את העץ. מאפיין נוסף של מזג האוויר בארץ, שהוא מזג אוויר מדברי, הוא הפרשי טמפרטורה גדולים יחסית בין היום והלילה. גורמים אלו חייבים להילקח בחשבון כאשר אנו באים לבחור את סוג העץ עבור בניית הפרגולה שלנו.

רוב הישראלים מעדיפים פרגולות מעץ גושני. מדובר בפרגולות המורכבות מעמודים גושניים, מאסיביים ועבים. פרגולות הבנויות מעץ גושני יהיו בעלות מראה כבד וכפרי. קורות העץ הגושני יהיו בדרך כלל מעצים כגון אלון או אשוח.

בתוך הערים, המאופיינים בצפיפות של בניינים, הדומים אחד לשני, וללא עיצוב מיוחד, משתמשים בפרגולות בעלות אופי ועיצוב מינימליסטי. אם במרפסות הבתים או בגינות קטנות פרגולות מעץ רב שכבתי מתאימות לאופי של הערים, הן מאפשרות בנייה של פרגולות קלות ועדינות מראה, ואף זולות יותר.

התרומה של הפרגולה לחיינו

פרגולה עשויה היטב מעניקה לגינה מראה יוקרתי, קלאסי ומעוצב. האווירה שפרגולות מעץ משרות בגינה, מנעימים את זמן השהייה בגינה הן לבעלי הבית והן לאורחים.

גם אם תבחרו בעיצוב חריג של פרגולה, עיצוב שחורג מהסטנדרט העיצובי המקובל, עדיין תעניקו לבית תדמית מסויימת ותדגישו את האמירה העיצובית האישית שלכם.

מה שמעלה לרוב את ערך הנכס שלנו זה פרגולות מעץ, בין אם מדובר בפרגולה בגינה צמודה לבית קרקע ובין אם מדובר בפרגולה בתוך מרפסת בית בבניין.

אין ספק שגינות או מרפסות בהן בנויות פרגולות עץ, הופכות את השהיה והפעילות בחוץ לשעות איכות עם בני המשפחה. פתאום כל פעילות פשוטה, הופכת לחגיגה – ארוחת בוקר בשבת, אירועים חברתיים וכמובן עיסוק בספורט הלאומי – מנגל.

בתוספת האלמנטים הדקורטיביים נכונים, ובשילוב תאורה בתוך הפרגולה, ניתן להנות גם מלילות הקיץ הנעימים, בישיבה תחת הפרגולה, עם בן הזוג שלנו, וכוס יין אדום.

כפי שאמרנו, פרגולות עץ הן פופולאריות במיוחד, כיוון שמדובר בחומר גלם נוח מאוד לעבודה, ניתן לעצב אותן במגוון סגנונות, הן מעניקות תחושה חמימה, יוקרתית וביתית ומשתלבות היטב בסביבה הטבעית של הגינה.

למידע אודות בדק בית