פרגולות עץ למרפסת שמש

פרגולות עץ לא נועדו רק לבעלי גינה. פרגולות עץ למרפסת שמש הפכו לפופולאריות מאוד בקרב רבים מבעלי דירות בארץ, והביקוש להן הולך וגובר מידי שנה.

לבניית פרגולה במרפסת יתרונות רבים, אך כדי להינות ממנה על הצד הטוב ביותר, יש להפעיל שיקול דעת בבחירת נותן השירות ולתכנן אותה היטב. חשוב להקפיד על כמה אלמנטים כאשר מחליטים לבנות פרגולות עץ.

פרגולות עץ למרפסת שמש מעניקות כמה יתרונות:

  1. ממלאות תפקיד פונקציונאלי – הגנה מפני קרני השמש הלוהטות בקיץ ומחסה יעיל מפני גשם בחורף. בנוסף, פרגולות עץ במרפסת מגינות על המרפסת עצמה, מפני בלאי והצטברות של לכלוך ואבק. אין כמו לפתוח את הבוקר עם כוס קפה, תחת הפרגולה, לארח משפחה וחברים לארוחת צהריים באווירה המיוחדת שמעיקה פרגולה מעץ.
  2. תוספת עיצובית – היום ניתן למצוא פרגולות עץ למרפסת בעיצובים מיוחדים. לא רק פרגולות מרובעות ומשעממות, אלא פרגולות עץ במגוון צבעים וצורות.
  3. מגוון לבחירה של חומרי גלם – פרגולות למרפסת ניתן לבנות מכל סוג של חומר – החל מעץ וכלה באלומיניום, וישנה אפשרות לשלב בין שניהם. פרגולות עץ למרפסת יכולות להיות מורכבות מעצים קלי משקל כגון האורן או מעצים מאסיביים יותר כמו עץ גושני ואלון.
  4. ערך נדל"ני – פרגולות עץ למרפסת שמש מעלות את ערך הנכס במידה ניכרת ומשווים לבית מראה יוקרתי.

שיקולים בבניית פרגולות עץ

לפני שתגשו למלאכה, רצוי להקפיד ואף להיות בררנים, בכל הנוגע לאיש המקצוע שיבצע את העבודה. פרגולות עץ אמנם צריכות להיות יפות ומעוצבות, בכך אין ספק, אך ראשית כל עליהן להיות בטיחותיות וחזקות דיו, כדי שישרתו אתכם לשנים רבות.

בדקו עם כמה אנשי מקצוע, דלו מהם פרטים לגבי ניסיונם בתחום ועבודות שביצעו. שאלו כמה זמן נדרש כדי להקים את הפרגולה, ובאילו כלים הם משתמשים. אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים ישתמשו בכלים חדישים וידעו לתת לכם הערכה לגבי זמן בניית הפרגולה.

עיצוב פרגולות עץ

מבחינה עיצובית, ניתן למצוא כיום מגוון רחב של חומרים וטכניקות, שהופכים את תחום העיצוב של פרגולות עץ לתחום שבו השמיים הם הגבול. גם אם יש לכם מרפסת שמש קטנה ולא גינה גדולה ומפוארת, לא הגודל הוא שקובע ביצירת האווירה הנכונה, אלא בחירה של חומרים ומיקום נכון של אלמנים במרחב. לכן אל תתעצלו ופנו לכמה מומחים בעלי ניסיון בתחום ותשקיעו בחומרים איכותיים.

בנייה ועיצוב הפרגולות נעשה לרוב כאשר המבנה כבר קיים, לכן צריך להתחשב במאפיינים הוויזואליים של המבנה. חשוב ליצור הרמוניה עיצובית בין הפרגולה למבנה, כדי שהאלמנט החדש לא יראה כתוספת מלאכותית, אלא כהמשך ישיר של המבנה. כדי ליצור סביבה אסתטית ברמה גבוהה, חשוב שתפנו לבעל מקצוע מיומן ומנוסה בתחום כדי לזכות לתוצאות טובות.

בנוסף למאפייני החומר והצבע – עיצוב פרגולות מעץ מתייחס גם לצורה. אפשר לשחק עם אופי הקווים המאפיינים של הפרגולה וליצור פרגולות עץ מרובעות, עגולות, עם קשתות ועוד.

כשמעצבים את הפרגולה יש לקחת בחשבון היבטים נוספים שיכולים להשפיע על מבנה הפרגולה ועל הצורה שלה – כמו למשל האם הפרגולה צמודה למבנה או עומדת בנפרד. כמובן חשוב להתחשב לא רק במבנה האסתטי, אלא גם בהיבטים הפונקציונאליים שקשורים ביציבות הפרגולה.

התגובות לפוסט זה סגורות.