פרגולות עץ – אפשרויות עיצוב אינסופיות

פרגולות עץ הן תוספת עיצובית ופונקציונאלית לגינה

הגינה הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהבית וזוכה לתשומת לב רבה, בכל מה שקשור לעיצוב הגינה ולשילוב של אלמנטים שונים בתוכה. אם בעבר רק מעטים הקדישו לכך זמן ומחשבה, הרי שכיום הרבה אנשים נעזרים באדריכלי נוף ומעצבי גינות שיעצבו להם את הגינה המושלמת. בתחום עיצוב הגינות, פרגולות עץ תופסות מקום של כבוד.

פרגולות עץ – גם מעוצבות וגם שימושיות

פרגולות עץ, מלבד השימוש הפונקציונאלי שלהן, מחסה מהגשם וצל בימי השמש, מהוות תוספת עיצובית יפיפייה לגינה. כיום, ניתן למצוא פרגולות עץ מעוצבות בסגנונות שונים ועשויות ממגוון חומרים, כך שאפשר להתאימן באופן מושלם לחצר הבית או לכל מקום אחר בו הן ממוקמות. פרגולות עץ בפרט מהוות פריט עיצובי, המותאם לאזור בו הן ממוקמות ומשתלבות בו באופן מושלם. פרגולות עץ מעוצבות נמצאות כיום בכל מקום, בחצרות בתים, בצימרים, בבתי מלון, מסעדות ובתי קפה.

פרגולות מעץ הן הפופולאריות ביותר, אך ניתן למצוא גם פרגולות מברזל ואלומיניום. השילובים והעיצובים השונים המוצעים כיום בשוק, מאפשרים לכל אחד להשוות לגינה שלו מראה מיוחד ובלתי רגיל. הודות לביקוש הגדל משנה לשנה, פותחו טכניקות מתקדמות, משוכללות ונוחות, המאפשרות לבנות פרגולות עץ חזקות ואיכותיות, כך שאפשר להנות מהן לאורך שנים רבות.

מלבד האלמנט העיצובי – חשוב לקחת בחשבון את הייעוד של הפרגולה עצמה והיכן היא תיבנה. פרגולה הבנויה בצמוד לבית, תהיה שונה במבנה שלה מפרגולה שעומדת בפני עצמה.

עיצוב פרגולות עץ על ידי שילוב אלמנטים שונים

כדי שהפרגולה תשתלב באופן נעים יותר במראה הגינה, אפשר להוסיף בסמוך לפרגולה צמחיה, שגם תשדרג את מראה הפרגולה וגם תתרום לאווירה מיוחדת ותעצים אותה. ניתן להשיג צמחים מטפסים בשלל צבעים וליצור פרגולה בעל סגנון ועניין.

תוספת של צמחיה תעניק לפרגולה נפח ועניין. בנוסף לצמחיה, אפשר לתלות בתוך הפרגולה אלמנטים עיצוביים כמו מוביילים מעוצבים, שבשבות רוח, שילוב של גופי תאורה. אפשרות נוספת היא שתילת גפן ליד הפרגולה, לאחר שהגפן יצמיח עלים, הם יטפסו על הקורות של הפרגולה וישוו לה מראה מעוצב ומיוחד. יתרה מזו, דמיינו כיצד תראה הפרגולה לאחר שהגפן יוציא אשכולות ענבים, ללא ספק מראה מלבב, שיוצר אווירה מיוחדת במינה.

חשבו מה סוג האווירה אותה אתם רוצים ליצור תחת הפרגולה, ובהתאם לכך התאימו את החומרים ממנה היא תהיה עשויה. פרגולות עץ מציעות מראה כפרי וביתי יותר, לכל אלו שרוצים בבית תחושה של צימר בצפון. פרגולות מברזל או אלומיניום משדרות אווירה חדשנית ומינימליסטית יותר.

בניית פרגולות עץ בצורה מקצועית, שמתחשבת גם בסביבה בה מוקמת הפרגולה, יכולה להפוך גם את החצר המוזנחת ביותר, לחצר מפוארת שלא תבייש גן אירועים. שילוב של משטח דק מבריק תחת הפרגולה, יוצר הרמוניה עיצובית וסביבה אסתטית ברמה גבוהה.

תגובה

  • » בניית פרגולות בחיפה -אריאל אביקם

    […] מאמר מעניין על תהליך עיצוב הפרגולה […]

  • התגובות לפוסט זה סגורות.