עיצוב הבית עם ברזל ועץ

החומרים מהטבע בשירות האדם
ברזל ועץ הם שני חומרים המצויים בשפע בטבע והאדם נהנה מהסגולות שלהם ומשתמש בהם "כחומר ביד היוצר" לתועלות שלו.

כשחושבים על בית ועל עיצובו, אין גבול לדמיון. החל מחלומות פרטיים, סגנונות אישיים ותכנונים דמיוניים וכלה בביצועים מרהיבים, חדשניים ומרתקים. תכנון ועיצוב של בתים לוקח בחשבון את אורח החיים הכללי של בני אדם ונוגע נגיעה ישירה ומידית בכל פרט ביום יום שלו.

חשוב מאוד שעיצוב הבית יהיה לא רק יפה ומרתק ויזואלית כי אם גם נוח ונעים לשימוש ביום יום. השילוב בין היפה והנכון צריך להיות נר לרגליו של המתכנן לאורך כל הדרך. שילוב זה, מוביל לשילובם של שני החומרים – ברזל ועץ, שניתן להשתמש בהם יחד בכל פינה מפינות הבית. בעיבוד נכון של ברזל ובשימוש נכון של עץ, שני חומרים אלו הם המובילים מבין כל החומרים מבחינת החוזק שלהם, היופי שלהם והיכולת לעבד אותם לפי הצורך.

עיצוב הבית עם ברזל ועץ – כל האפשרויות ויותר מכך
בתוככי הבית ומחוצה לו, ניתן לשלב בין ברזל לעץ: הגדרות המקיפות את הבית, שער כניסה מעץ עם מסגרת ברזל, דלתות כניסה לבית מעץ עם פרזול ברזל. מדרגות המובילות למפלסים השונים עשויות להיות מעניינות, יפות וחזקות מאוד כאשר המעקה עשוי מברזל והמדרכים או השלבים – עשויים מעץ. ישנו ריהוט גן איכותי ביותר כאשר קיים שילוב בין פלטה מעץ לבין רגלי הברזל החזקות והיציבות. כך גם ספסלי גינה, כסאות גן, פרגולות והצללות למיניהן המשלבות עץ איכותי עם ברזל בעל פיתוחים ייחודיים ומעניינים.

עיצוב הבית עם ברזל ועץ יכול לבוא לידי ביטוי במגוון רב של פריטי ריהוט גדולים כגון כסאות שונים, פינות אוכל, מיטות לחדרי שינה המכילות מסגרת עץ עם רגלי ברזל, ספריות הבנויות משלדת מתכת ומדפי עץ מרשימים, וכמובן מטבחים העשויים עץ משולב בפרזולי ברזל כמו ידיות, מדפים, ופיתוחי נוי אחרים. ארונות בגדים וארונות לאמבטיה מתאימים גם כן לשילוב בין החומרים והתוצאות המתקבלות עשויות להיות יפות ומעניינות.

שילובי ברזל ועץ מתאימים מאוד גם למבנים שלמים כמו צימרים המיועדים לנופש, מחסנים בחצר וגם לעליות גג שנוצרו בתכנון מוקדם או שנוספו לאחר הבנייה. בתכנון נכון, עשויים להתקבל חללים מרווחים מאוד, בטיחותיים ואיכותיים כי השילוב שבין ברזל ועץ הוא שילוב טוב בכל תחום שתחפצו לגעת בו. כך גם מרפסות וגזוזטראות ומעקות עץ עם פיתוחי ברזל.

התנאי לקבלת תוצאות טובות הוא שימוש במוצרי ברזל ועץ איכותיים.