סוגי הפרגולות הנפוצים

אנשים רבים בוחרים להתקין פרגולות ולמעשה בוחרים בכך גם לא מעט בתי עסק, וזאת מטעמים רבים ומגוונים. בעוד שחלק מהציבור מסוגל לרכוש את חומרי הגלם ולבצע את ההתקנה בעצמו, מרבית האנשים מתקשרים עם עסק לשיווק והתקנה, שמעניק להם את המוצר המוגמר, במקום הנבחר.

בשורות הבאות נראה מהן הסיבות להתקנת פרגולות איכותיות ולא פחות חשוב – מהם סוגי הפרגולות הנפוצים ביותר בישראל.

עיצוב סביבת המגורים

סיבה מרכזית שבגינה אנשים בוחרים באחד מסוגי הפרגולות המקובלים היא שיפור סביבת המגורים. פרגולה היא גם מבנה בעל אלמנט אסתטי וגם מוצר שיכול ליצור סביבה מוצלת ונעימה. את האפקטים החשובים הללו ניתן להשיג באמצעות:

  • פרגולות עץ – אלה הם מבנים שעשויים עץ מסוגים שונים, בהתאם לשיקולי תקציב ומראה. ניתן לבחור בחומר גלם בסיסי, זול יותר, כמו עץ אורן למשל. ישנה אפשרות לבחור גם עצים אחרים כחומרי גלם, ישנם עצים גושניים, עץ מלא, עצים מיובאים וניתן גם לבחור בעץ המותקן בשכבות.
  • פרגולות אלומיניום – יותר ויותר אנשים בוחרים דווקא בפרגולות מאלומיניום כתחליף לאלה שעשויות עץ. יתרונותיהם מבוססים על כך שהם נחשבים לעמידים יותר ללא צורך בפעולות אחזקה תקופתיות. עם זאת, רבים סבורים שלא בכל מקום משתלב האלומיניום יפה כמו העץ הטבעי.

סוגים רבים לבחירה

מלבד חומרי הגלם השונים, ניתן ליהנות מבניית פרגולות בעיצובים שונים וכמובן גם מגדלים וסוגים שונים של פרגולות. בין היתר ניתן:

  • להתקין פרגולה גדולה במיוחד – מתאים לבית פרטי עם שטח אדמה גדול או לבתי עסק, צימרים וכדומה.
  • פרגולות מעוצבות – בעלות מראה מיוחד, שמשתלבות עם תכנון ארכיטקטוני מוקפד.

בנוסף, ניתן לבחור גם דגמים שמכונים "תלויים", יש כאלה שמשתלבים היטב עם אפשרות של סגירה למזג אוויר קשה יש כאלה הצמודים לקיר הבית ונתמכים על ידו ויש כאלה שמהווים מבנה נפרד לחלוטין.