טיפים בדרך לעיצוב מרפסת מותאמת לצרכים שלכם

יש לכם דירה או בית עם מרפסת? סביר להניח שמדובר בחלל מבולגן שאינו מנוצל כראוי ומשמש כמחסן או כבית קברות לצמחיה פראית… החדשות הטובות הן, שהבעיה הזו פתירה בהחלט. ניתן למצוא כיום חברות רבות שחלק מהשירותים שהן מספקות הוא הקמת מרפסת מאפס או שדרוג ועיצוב מרפסת קיימת והפיכתה למרפסת חלומות.

מרפסת היא הדבר הכי ישראלי שיש. זהו מקום שבו ניתן לנוח, ליהנות מבריזה קרירה, מארוחה משביעה, מחברים טובים, או  סתם להעביר את הזמן בנעימים. כל מרפסת אפשר לעצב כך שתתאים לצרכים שלכם ותהווה עבורכם מתחם נהדר, גם אם מדובר במרפסת קטנה בעיר גדולה, שפונה לשכנים. היא יכולה להיות פינת ישיבה מקורה, מלאה בעציצים ובאדניות, או מרפסת מעוצבת ושיקית. כל אחד וסגנון העיצוב האהוב עליו והמותאם לאופי הבית ולדייריו.

 

אז מה השימוש העיקרי שלכם במרפסת?

זה הדבר הראשון והמשמעותי ביותר בדרך להגשמת חלום המרפסת שלכם. האם יש לכם ילדים קטנים שתרצו שהמרפסת תהווה פינת משחק עבורם? האם מדובר במפלט עישון מחוץ לבית? האם אתם נהנים לארח ולכן חשוב לכם שהמרפסת תהיה יפה לעין אך גם פרקטית? לאחר שיוגדר השימוש בעיקרי של המרפסת, אפשר יהיה לתכנן את עיצובה באופן מדויק יותר.

אפשר, לדוגמא, להוסיף אזור דשא סינטטי, שמשדרג את המרפסת ומעניק לה מראה רענן; או אולי להצליל אותה באחד ממגוון אמצעי ההצללה הקיימים בשוק; אפשר להציב בה פריטי עיצוב מרשימים שיהפכו אותה למושלמת. בתחום העיצוב, השמיים הם הגבול.

 

טיפים שתמיד עובדים

מכיוון שהמרפסת ממוקמת מחוץ לבית, מומלץ שהעיצוב שלה, ללא קשר לסגנון עצמו, יתכתב עם הסביבה. בנושא זה יש מספר כללי מפתח. החשוב בהם הוא לחשוף כמה שיותר רצפה. כך למעשה נוצרת תחושת מרחב גדולה יותר. כדאי להשתמש בהרבה מדפים, עליהם ניתן להניח פריטים דקורטיביים. יחד עם זאת, הקפידו לא למלא את המרפסת ביותר מדי פריטים, בכדי לא ליצור עומס ובלגן.

גם לריהוט תפקיד חשוב ביצירת אווירה במרפסת. בתחום זה רצוי להתמקד ברהיטים מחומרים טבעיים כגון עץ או קש. וגם כאן מומלץ לבחור רהיטים שחושפים כמה שיותר רצפה.

לאחר שריהטתם, אתם רוצים להכניס קצת ירוק. אבל! לפני שתיעזרו באנשי מקצוע או לפני שתקפצו למשתלה הקרובה לביתכם, כדאי לעשות שיעורי בית ולבדוק היטב לאיזה כיוון פונה המרפסת, כמה שעות שמש יש בה, מהי כמות הצל וכד'. כך ייאסף מידע שיוכל לסייע לבעלי המקצוע המתאימים לבחור עבור המרפסת שלכם את סוג הצמחייה הנכון עבורה ולהעניק לה מראה טבעי של גינה קטנה ומטופחת. ואם כבר מדברים על גינה, דעו שדשא סינטטי תמיד מוסיף, לכן כדאי לשקול לשלב אותו במרפסת. הוא משווה לה מראה של גינה ומגיע בתוספת בונוס – התחזוקה שלו פשוטה וגם אין צורך לדאוג להשקיה.

 

למה חשוב להיעזר בבעל מקצוע?

על אף שכמעט כל עבודה ניתן כיום לעשות באופן עצמאי, אם אין לכם ידיים טובות או חוש עיצובי מובהק, רצוי שבהקמת מרפסת משלכם כן תיעזרו באנשי מקצוע שילוו אתכם מההתחלה, מהשלב הראשוני של רעיון שעוד לא בשל ועד השלב הסופי של התמונות שאחרי.

בעל מקצוע נכון ירכיב לכם מפרט מדויק וברור וידע להשתמש ולמצוא את חומרי הגלם האיכותיים ביותר. הוא יתכנן יחד איתכם את המסלול שיאפשר לחלום המרפסת שלכם לקרום עור וגידים. יבדוק את השטח עליו תוקם המרפסת ויתקין תשתיות יעילות, תוך התחשבות ביציבות המבנה ובמשקל שהוא יכול לשאת. הוא יעצב את המרפסת בהתאם לתכנון המשותף שלכם ויוסיף, למשל, עיצוב של דק מעץ בהתאם לצורך, יפרוש משטחי דשא סינטטי איכותיים, או יתאים גופי תאורה.

בעל מקצוע טוב יהיה איתכם בכל צעד מהדרך. חשוב שיהיה זמין עבורכם, ורק לאחר שיוודא שאתם יושבים בנינוחות במרפסת החדשה שלכם ואתם ממש מרוצים ממנה, ירשה לעצמו לעזוב.

ולסיום, אם אתם שבעי רצון מבעל המקצוע שבחרתם, נסו לברר איתו האם יוכל גם ללוות אתכם לאחר סיום העבודה ולדאוג לתחזוקה מלאה שלה. במקרה וכן, הרווחתם, שהרי מי מכיר את הגינה שלכם טוב ממנו?

 

באדיבות אתר טוב תודה

המציג בין השאר גננים מומלצים ומידע בנושא עיצוב גינות מרפסת