חידוש פרקטים – ליטוש פרקט עץ

חידוש פרקטים – והברק חוזר למשטח
רצפת הפרקט בבית או במשרד היא ללא ספק אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על אופי ומראה חלל המחיה שלנו. פרקט איכותי המעוצב למשעי מספק תחושת חמימות ואלגנטיות שאין שנייה לה. יחד עם זאת, עקב פגעי הזמן, ההליכה המרובה עליהם ופגיעות מרהיטים הניצבים עליהם, אותם הפרקטים נשחקים, נשרטים ולכן זקוקים לרענון מדי פעם בפעם. הדבר נעשה בעזרת ליטוש מקצועי או במילים אחרות- חידוש פרקטים. כיצד מתבצע התהליך ולאלו סוגי פרקטים הוא מתאים? להלן כל התשובות.

אילו פרקטים יכולים לעבור חידוש
חידוש פרקטים נעשה על פרקטים מעץ בלבד (פרקט גושני, רב שכבתי או חד שכבתי), לרבות פרקטים מעץ בעלי גמר שמן או לכה. זוהי אולי הסיבה מדוע הביקוש לפרקטים אלו לא פחת גם לאחר חדירתם לשוק של הפרקטים הסינטטיים, הזולים יותר. המשטחים הסינטטיים אינם יכולים לעבור ליטוש פרקט ולכן לאחר זמן לא רב הם נראים שחוקים וזקוקים להחלפה מלאה. כל תהליך חידוש פרקטים למעשה מחייה את הפרקט שלכם ומצדיק את רכישתו מלכתחילה.

חידוש פרקטים – כיצד מבוצע התהליך
תהליך החידוש דומה מאוד באופיו לפעולת הפוליש שמבצעים על צבע המכונית להעלמת שריטות, החזרת הברק והגנה מחודשת עליו. ליטוש פרקט משתמש במכונות ייעודיות בעלות רשתות מיוחדות, או נייר לטש, אשר תפקידן הוא ללטש, כאשר סוג הרשתות ועוצמת הליטוש נקבעים בהתאם לסוג הפגיעות על גבי הפרקט, כלומר, האם מדובר בשריטות שטחיות בשכבת המגן בלבד או בשריטות עמוקות יותר, אשר פגעו בשכבת העץ עצמה. הליטוש עצמו מתבצע ב- 3 חזרות, כאשר בתחילה משתמשים ברשתות המלטשות החזקות והגסות ביותר ובפעם השנייה והשלישית מפחיתים בעוצמה. לאחר שהוסרה שכבת המגן או במקרי שריטות עמוקות יותר, מוסרת שכבה דקה מגוף העץ עצמו ומתקבל משטח חלק אשר אותו מצפים מחדש בשכבת מגן (ב- 3 שכבות). אם קיים הצורך מבצעים את אותן הפעולות גם לקנטים.

ליטוש פרקט עץ – רק עם בעל מקצוע
חשוב מאוד לציין כי כל התהליך של חידוש פרקטים אינו טומן בחובו יצירת אבק שכן טרם הליטוש נמרח הפרקט בחומרים על בסיס מים אשר מונעים הופעת אבק ושומרים על הפרקט כמו גם שהמכונות עצמן יודעות לשאוב כל חלקיק המשתחרר מהפרקטים אל חלל הבית. לאחר כל ליטוש פרקט אשר בוצע כהלכה, הפרקט שלכם יראה חדש לחלוטין כאילו זה עתה נרכש.

 

תגובה

  • » טיפים לתחזוקת דקים ופרגולות »

    […] מידע על תחזוקת פרקטים -ליטוש וניקוי  […]

  • התגובות לפוסט זה סגורות.