התקנת סוככים למרפסת

סוככים למרפסת מתאימים  לכל מזג אוויר ומלבד ההצללה שהם מספקים בכל ימי הקיץ הלוהטים, הם גם עוזרים בחורף אם ברצונכם לשבת במרפסת עם כוס קפה ולהנות מהנוף ללא חשש ממים וגשם. מכיוון שהסוככים עשויים מחומרים איכותיים ועמידים הם מתאימים לכל עונות השנה וזה כולל את מזג האוויר הישראלי הן בחורף והן בקיץ.

התקנת סוככים למרפסת

איש לא מחייב אתכם כמובן להתקין סוככים אך מדובר במוצר אשר יש לו רק יתרונות ושום חיסרון. בין אם מדובר בסוככים ידניים או סוככים חשמליים, הם אינם דורשים תחזוקה מיוחדת מידי מלבד ניקיון מידי פעם, אין צורך באישורים שונים להתקין אותם, הוצאה חד פעמית מספקת לכם שקט וגג מעליכם בכל יום וזמן שתרצו. אז מדוע עוד עליכם להתקין סוככים הנכם שואלים?
סוככים עוזרים להפחית עד ל-15 מעלות מטמפרטורת הפנים.
מספקים פרטיות בבית, בית עסק, בניין מרכזי וציבורי ועוד.
עוזרים בהפחתה של עד 94% מבוהק השמש ואור השמש.
עוזרים בהרחבת שטח המגורים החיצוני שלכם וכך גם מעלים את ערכה של הדירה.
עוזרים להגן על שטיחים וריהוט מפני דהייה.
כיצד תבחרו את הסוכך המתאים לכם?

להלן מספר טיפים ופרמטרים לקחת בחשבון כאשר הנכם מחליטים לרכוש סוכך על מנת שתדעו מהו הסוכך המתאים עבורכם:

1. התאימו את הסוכך לתקציב אותו קבעתם לעצמכם. סוככים יכולים להיות יקרים בשל תוספות שונות כמו חיישנים אך ניתן גם להנות מסוכך שעושה את עבודתו במחירים לא גבוהים מידי אם אינכם חייבים תוספות מגוונות.

2. התייחס לתנאי האקלים באיזור בו אתה גר והתאם את הסוכך המתאים. האם יש חשיפה לאבק וחול? האם יש רוחות חזקות באיזור? אלו גורמים לקחת בחשבון טרם בחירת הסוכך המתאים.

3. חשוב להתאים את גודל הסוכך לגודל המרפסת כך שיספק הצללה והגנה מלאים אך גם לא תהיה בעיה לתפעל אותו בפתיחה וסגירה ולא יתפוס מקום רב מידי.

4. גורם נוסף להתייחס אליו הינו מבנה המרפסת והתאמת סוכך שיתאים למבנה זה כמו גם הכיוון אליה פונה המרפסת ובחירה בסוכך מתאים לכיוון גיאוגרפי זה מבחינת אקלים.

כיצד תנקו ותשמרו על הסוכך שלכם לאורך זמן

בין אם רכשתם סוככים בשעה טובה או הנכם עדיין מתלבטים, חשוב לשמור עליהם נקיים ומוגנים כך שיעשו את עבודתם נאמנה לאורך זמן רב ולטווח ארוך. להלן מספר עצות אשר יעזרו לכם לשמור על הסוכך שלכם נקי, שלם ומוגן.
מומלץ לסגור את הסוכך כאשר אינכם עושים בו שימוש כדי שלא יצבור אבק ולכלוך.
כאשר הסוכך פתוח מומלץ כי יהיה מתוח. כך הלכלוך יגלוש ממנו החוצה בקלות וביעילות ולא יצטבר עליו.
יש לשים לב אם הסוכך רפוי שכן זה יכול ליצור "בטן" להצטברות אבק, חול ואף מים מגשמים העלולים לשבור את הסוכך.
הרחיקו עלים יבשים וכן לכלוך מהסוכך בכדי שלא ישאירו עליו סימנים.
השתדלו למנוע מיונים לקנן על הסוככים ובמידה וישנה צואת יונים על הסוכך נקו אותה מיד שכן החומצה בצואה יוצרת כתמים קשים לניקוי.
אל תשמנו את זרועות הסוכך. שימון דווקא יגרום להדבקות אבק, חול ולכלוך על הזרועות ולכן מומלץ לשטוף במים וסבון ולנגב את הזרועות.
אל תנסו להסיר כתמים בחומרים שונים שכן הכימיקלים עלולים לפגוע בסוכך. מים וסבון יחד עם ניגוב יעשו את העבודה.
בחורף אל תשכחו לסגור את הסוכך מפני רוחות חזקות העלולות לפגום בו.
אם הנכם גרים בבית משותף או בניין רצוי לבדוק עם השכנים כי התקנת סוכך לא תפריע להם.

 

מאמר על אריאל אביקם -התקנת פרגולות