דקים לגינה – כיצד תוזילו את העלויות שלכם

דקים לגינה הם הוצאה לא זולה, אך למרות זאת אנשים רבים בוחרים לבנות דק בגינה, כפתרון פונקציונאלי, יפה ונוח.

ענף הבניה בעץ נמצא במהלך העשור האחרון בתהליך מואץ של גידול ופיתוח, דבר המתבטא בריבוי בעלי מקצוע וקבלני עץ הבונים דקים איכותיים ומעוצבים. קיימים גם הרבה מחסני עצים המספקים מוצרים חדשניים בכל מה שנוגע לתחום בניית הדקים, כך שנוצרות אפשרויות לבניית דקים מיוחדים ואיכותיים יותר.

כדי להוזיל עלויות, יש לדעת ממה מורכב המחיר הכולל של הדק.

  1. סוג העץ ממנו עשוי הדק  – לבניית דק משתמשים בסוגים רבים של עצים, הנפוצים שבהם הם: אורן, איפאה, קומרו, טיק ובמבוק. הדקים שנחשבים היקרים והאיכותיים ביותר הם דק איפאה ודק קומרו. אל תתפתו לבחור את סוג העץ היקר ביותר. גשו למחסן עצים ובדקו מחירים. רצוי לארגן קניה משותפת, עם עוד כמה מכרים או שכנים אשר מעוניינים לבנות דק, כך תרכשו כמות גדולה יותר של חומר גלם, ותוזילו את העלויות.
  2. השטח עליו יבנה הדק – בניית דקים על אדמה חולית היא משימה מורכבת יותר מאשר בנייה על משטח מרוצף. בניית דק על אדמה חולית דורשת בניית תשתית חזקה יותר ולכן גם יקרה יותר.
  3. שימוש בברגים סמויים או בברגים גלויים – במידה ותבחרו להשתמש בברגים סמויים, עלות הדק תהיה יקרה יותר.
  4. העונה בשנה בה תבנו את הדק – האביב והקיץ הם העונות המבוקשות ביותר להקמת דקים לגינה, כיוון שאלו החודשים בהם אנשים יוצאים לגינה ונהנים מהישיבה בחוץ.
  5. עלות עבור איש מקצוע – רצוי לערוך סקר שוק נרחב, לבדוק עם חברים ושכנים שכבר בנו דק ולבדוק מחירים עם כמה בעלי מקצוע. נסו להתמקח !

אל תנסו להוזיל בעלויות העבודה ולבנות את הדק בעצמכם, אלא אם כן אתם מתמצאים בעבודות מסוג זה, יש לכם את הכלים המתאימים ואתם יודעים מה אתם עושים. חיסכון בעלות איש מקצוע, יכול מאוד להיות שתעלה לכם ביוקר מאוחר יותר.

תגובה

  • » היתרונות בבניית דקים מעץ איפאה -

    […] בניית דקים לגינה או למרפסת עושים עם אריאל אביקם […]

  • התגובות לפוסט זה סגורות.