בניית מחסן עצים עבור אחסון עצי הסקה

עיצוב החצר על ידי עץ הפך לאחד הטרנדים הדומיננטיים ביותר בתחום עיצוב גינות וממש לא במקרה, הרי העץ הוא חומר זמין, זול יחסית, חזק, עמיד למים, קל לתחזוקה ובעל מראה כפרי יפיפה המשתלב באופן מושלם בגינה.
אם נוסיף לעובדות אלו את העניין של שמירה על הסביבה, נראה כי חומר העץ מככב, כיוון שהוא תורם לשמירה על איכות הסביבה וניתן לבצע איתו מגוון רב של שימושים. בחומר העץ ניתן לבצע שימוש בענף הבנייה, כדוגמת בניית פרגולות עץ יפיפיות, משקופים, דלתות, רצפות דק ומגוון רב של רהיטים יפים לבית או לגינה העשויים מעץ מלא.

כל היתרונות בחימום החלל על ידי עצי הסקה

אחד הטרנדים האחרונים בתחום עיצוב הבית ופתרונות הסקה לבית הוא – בניית קמין עץ לחימום הבית המופעל על ידי עצים להסקה. מי שמחזיק בביתו קמין עץ נהנה מחמימות נעימה בחלל לצד עיצוב מרשים של קמין הבנוי מלבנים או מנירוסטה מיוחדת, הרי המראה של הקמין תורם רבות למראה הכללי של הבית ובכלל שהקמין דולק ועצי ההסקה נשרפים בלהבה, נוצרת אווירה מיוחדת של עמעום האור שמקנה לחלל מראה מיוחד.
מעבר למראה המיוחד של קמין העץ, מדובר באמצעי חימום עתיק במיוחד, אך בעל עוצמה חזקה המאפשרת לכל אחד לחמם את ביתו בצורה מיטבית בחודשי החורף החמים. כל מי שמחזיק ברשותו קמין עץ, יודע כי עליו לרכוש עצי הסקה ולבנות מחסן עצים לטובת אחסונם בצורה ראויה כך שהם לא יאבדו מערכם. את המחסן ניתן לבנות בצורה עיצובית מרשימה בחצר הבית, כך שמחסן העצים יוסיף רבות לעיצוב החצר.

מה חשוב לדעת כאשר בונים מחסן עצים?

בניית מחסן עצים היא לא עניין של מה בכך, כיוון שיש צורך לשים דגש על כמה נקודות חשובות, על מנת לבצע זאת בצורה נכונה. הפרמטרים עליהם מומלץ לשים דגש הם:

עיצוב המחסן

כל הקשור לעיצוב בעולם המודרני, אין מקם לפשרות, הרי כל אלמנט בחלל משפיע רבות על התוצאה הסופית. לכן, כאשר בונים תוספת לחצר, חשוב להתאים אותה בקפידה לעיצוב הכולל, כך שתהיה סינרגיה מושלמת בין יתר האלמנטים בחלל.

פונקציונליות

חשוב לבנות מחסן מרווח ומסודר, כך שהעצים יהיו מסודרים בצורה נכונה במחסן. לצורך בנייה נכונה של המחסן כדאי לתכנן היטב את הגודל ואת מיקום המחסן, כך שהוא ישמש אתכם בצורה מיטבית ביום יום והעצים יהיו מסודרים בקפידה, מה שיאפשר להם להיות בתנאים טובים והם לא יאבדו מערכם לאורך זמן.

שימוש בחומרי גלם איכותיים

חשוב להשקיע בבחירת המחסן ולהשתמש בחומרים איכותיים ביותר, כאשר ההמלצה היא לבנות מחסן עצים העשוי מעץ, ברזל, נירוסטה, פח או מגוון חומרים נוספים, אך חשוב שהם יהיו איכותיים ואטומים לחדירת גשמים, רוחות, לחות וכמובן יהיו מאוחסנים בצורה מיטבית.